09.11.2018. / Akcija pošumljavanja - „Za svakog stanovnika Crne Gore po sadnica“ (VIDEO)
Potpredsjednik Vlade i ministar poljoprivrede i ruralnog razvoja mr Milutin Simović će u ponedeljak, 12.11.2018. godine u Bijelom Polju učestvovati u jednoj od akcija pošumljavanja koje ovih dana sprovodi Uprava za šume na cijeloj teritoriji Crne Gore.
Podsjećamo da je Vlada, u okviru brojnih aktivnosti za očuvanje i unapređenje šumskih resursa, opredijelila 200.000 eura za pošumljavanje na cijeloj teritoriji države. U jesenjoj sadnji, na prostoru svih područnih jedinica Uprave za šume, biće posađeno 630.000 sadnica, simbolički – po jedna sadnica za svakog stanovnika Crne Gore.
Akcija sadnje održaće se na lokalitetu Blatka, selo Lozna, sa početkom u 10,00h.
U akciji će, osim predstavnika Ministarstva i Uprave za šume, učestvovati predstavnici lokalne samouprave, Udruženja privatnih vlasnika šuma iz Bijelog Polja, koncesionara “Šik Lim”, predstavnici lovačkih organizacija Bijelog Polja i Petnjice, učenici JU Srednje stručne škole u Bijelom Polju, kao i predstavnici više nevladinih organizacija.
Radio televizija Pljevlja - Radna akcija pošumljavanja na cijeloj teritoriji Crne Gore
Novosti
28.05.2026.
Tender za pružanje konsultantskih usluga za implementaciju pilot faze Druge nacionalne inventure šuma (NFI2) u Crnoj Gori (LINK)
Call for Participation in Tender for Provision of Consulting Services for the Implementation of the Pilot Phase of the Second National Forest Inventory (NFI2) in Montenegro